Нови вести

Актуелно

НЕ ПРАВЕТЕ НЀ НЕВИДЛИВИ. НИЕ ДЕНЕС ТРЧАМЕ ЗА НАС! | СКОПСКИ МАРАТОН 2021

ВО ЧЕСТ НА СИТЕ НАШИ КОЛЕГИ И КОЛЕШКИ КОИ БОРЕЈЌИ ПРОТИВ ПАНДЕМИЈАТА ГО ЗАГУБИЈА СВОЈОТ ЖИВОТ, НО И ЗА ОНИЕ КОИ СЕ УШТЕ СЕ ТАМУ, ВО ПРВИТЕ БОРБЕНИ РЕДОВИ

Прочитај повеќе

ТРАГЕДИЈА ВО ТЕТОВО: УНИЈАТА НА ЗМСТАС ПОВИКУВА НА ПОДДРШКА И СОЛИДАРНОСТ

Унијата на ЗМСТАС предводена од Здружението „ЗА НАС“ изразува длабока тага за трагедијата која вечерва се случи во тетовската модуларна болница. Сочувство до семејствата на настраданите и повредените.

Прочитај повеќе

РЕАКЦИЈА НА УНИЈАТА: ВО ОВОЈ МОМЕНТ НАЈМАЛКУ НИ Е ПОТРЕБНО ДЕГРАДИРАЊЕ И ОМАЛОВАЖУВАЊЕ НА НАШАТА ПРОФЕСИЈА

После една цела година борејќи се во првите редови против пандемијата предизвикана од корона вирусот, после многу заразени, но за жал и многу починати медицински сестри, доктори и останат здравствен персонал, сметаме дека е несовесна реакцијата на поединци кои протесниот марш против новите заштитни мерки го искористија за омаловажување и невреднува

Прочитај повеќе